ETAPA a II a

- PERIOADA DE DEPUNERI CERERI:

24 martie - 30 martie 2017

PROGRAM INSCRIERI

LUNI -VINERI: 8:00-18:00
SAMBATA: 9:00-13:00

- NUMAR LOCURI DISPONIBILE: 13

Criterii specifice de departajare Click aici

Link - Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti - Invatamant primar 2017

ETAPA a I a

• Evenimentul “Ziua Portilor Deschise” va fi organizat  pe data de 02.03.2017 intre orele 14:00 – 18:00. In aceasta zi părinții, copiii și alte persoane interesate pot vizita spatiile dedicate activitatilor claselor pregatitoare si pot purta discutii cu personalul unitatii de invatamant implicat in aceste activitati.

2 clase pregatitoare (total: 50 elevi)

• Program zilnic elevi 8.00-12.00

• Imagini din salile de curs
Click pe poza pentru marire Click pe poza pentru marire Click pe poza pentru marire Click pe poza pentru marire

SEMIINTERNAT

Şcoala organizează un program complementar programului şcolar obligatoriu în regim semiinternat.

Programul se organizează de la ora 12,00 până la ora 18,00, în spaţii disponibile din unitatea şcolară.

Tuturor elevilor, care se înscriu în cadrul acestui program li se poate asigura servirea mesei într-un spaţiu autorizat.

Pe durata programului elevii îşi pot efectua temele, participă la activităţi educative şi recreative, sub îndrumarea şi supravegherea pedagogului şcolar.

CENTRU  DE  ZI

În şcoală funcţionează un Centru de zi , activitate derulată în parteneriat cu Direcţia Generală de Asistenţă şi Protecţia Copilului, Sector 3, în care elevii beneficiari ai acestui program beneficiază de program complementar programului şcolar obligatoriu, de la ora 12,00-18,00, servirea unei mese calde, participarea la activităţi educative şi recreative.

PEPINIERA  DE  TALENTE

În şcoală se derulează programul educativ “Pepiniera de talente”, organizat de către Primăria Sector 3 în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar şi Direcţia Generală Asistenţă şi Protecţia Copilului, Sector 3 , program prin care elevii îşi pot descoperi şi perfecţiona talentul în domeniile artistic şi sportiv .

Atelierele destinate elevilor sunt următoarele: teatru, arte plastice, canto, dans sportiv, balet clasic, gimnastică ritmică, chitară, pian, vioară, arte marţiale.

Cursurile au caracter  opţional, fiind gratuite , prin suportul Primăriei Sector 3

SALA DE SPORT FUNCTIONALA

Circumscriptia scolara :

• Aleea Barajul Iezer nr. 2-6;
  • Aleea Baraj Bicaz
  • Aleea Barajul Sadului nr. 4,7-15(nr.impare);
  • Aleea Barajul Cucuteni nr. 1-3;
  • Aleea Barajul Uzului
  • Bulevardul 1 Decembrie nr. 1-11 (impare), 2-14(pare);
  • Bulevardul Basarabiei nr. 238-254;
  • Aleea Textilistilor;
  • Bulevardul Lucretiu Patrascanu nr. 2-18;
  • Strada Constantin Brancusi nr. 2-8

Criterii specifice de departajare :  Click aici

ETAPA I - PERIOADA DE DEPUNERI CERERI:

27 februarie - 16 martie 2017

PROGRAM INSCRIERI

LUNI -VINERI: 8:00-18:00
SAMBATA: 9:00-13:00

Documente necesare pentru inscrierea in clasa pregatitoare

- certificat nastere copil - copie + original

- act identitate al parintelui care completeaza cererea - copie+original

- fisa de evaluare psihosomatica (daca este cazul)

Precizari privind activitatea de evaluare psihosomaticaClick aici